'ÇUĞ'ALLAMAYALIM..(22.05.2007) PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Cuma, 30 Kasım 2007 21:04

'ÇUĞ'ALLAMIYALIM!

Önce büyük ümitlerle başladığımız sonra eyvah biz gidiyoruz dediğimiz anlarda Cengiz
Seçsev'i göndermek için uğraştık durduk...O gitti Murat Özgen'le hayata tutunduk ama
o da bindiği dalı kesmeye kalkınca Özdemir Arat'ın kollarına yapıştık...Kurtar bizi hocam.Ama
niye geldi niye gitti derken ateşin tam içine düşüverdik aniden...Aslında pek ani sayılmaz
çoğuna göre, göz göre göre...

Artık; Bu yıl gidiyoruz dedik çoğumuz ki buna bende dahil.Aniden karşımıza çıkan
Zekeriya Ünaldı ve arkadaşları can simitlerimiz oldular.Önce neyin reklamı, neden
Kütahyaspor? diye sorarken belki de bugüne kadar ki ezilmişliğin verdiği umutsuzluk
vardı içimizde.Yine geçici bir heves mi? diye homurdananlar çoktu.

Ama bu gelişme kısa sürede Kütahyaspor'u yukarılara taşıdı.Daha bir ay öncesinde
Lig A'da Uşakspor'u çalıştıran yılların tecrübesi Timuçin Çuğ az laf çok iş parolasıyla
ilerleyip yıllar sonra dört maç üst üste kazandırdı Kütahyaspor'a... Ligi bir anda
10.sırada bitiriverdik ve ligde kaldığımız gece Bursa dönüşünde seneye şampiyonuz
diyen Zekeriya Başkan'a inanarak hayaller kurulmaya başlandı.

Koskoca 2007 sezonunu Allah'ım forvet diyerek geçiren bir takım olarak yeni sezonda
bambaşka bir heyecan bekliyoruz.Kaliteli futbolcular, kişilikleriyle takdir kazanan ve
taraftarı ateşleyecek yepyeni isimler.

İç transferde son yılların en sorunsuz yılını yaşadık diyebilirim.Çünkü istediğimiz
futbolcuların hemen hepsi takımda kaldı.

Dış transferde bir ara Oktay, Recep diye heyecanlansak da aslı çıkmadı.Aslında
belki de iyi oldu.Kendini Kütahyaspor formasından üstün görmeyecek futbolcular
mutlaka daha başarılı olacak ve sadece futbollarıyla göze batacaklardır.

Zekeriya Ünaldı karşımıza çıktığında eyvah! kim bu adam diye korkanlar, şimdi de
eyvah yetkiler teknik direktörde diyerek, yine geçmiş yanlışlara dayanarak,
belki de haklı olarak şüphe ve endişe duyuyorlar.

Bence de yetkiler biraz sınırlandırılmalı.Özellikle transferde yönetim biz de alacağız
diyerek ağırlık koymalı diye düşünüyorum.Ancak teknik direktörde güvenilir birisiyse
ona inanmak gerekir...Buna ilişkin iyi ve kötü örnekler var.

İki sezon önce Antalyaspor'a CEO göreviyle getirilen ve dört yıl buradasın.Al,sat,bul,
getir herşey sende denilen Yılmaz Vural ilk yılında şampiyon yaptığı takımı bu sezon
Süper Lig'de de taraflı tarafsız herkese alkışlattı.Bu bir hoca başarısıydı.Ayrıca bir çok
isimsiz cengaveri de şuan Türkiye'ye nam salmış durumda.

Yani yetkilerin tümüyle Çuğ'a verilmiş olmasına çok da karamsar bakmıyorum hocamızın
geçmişte yaptıklarına dayanarak.2001 Sezonunda Uşakspor'a aynı yetkiyle gittiğinde
kurduğu gençlerle dolu yeni kadro Uşakspor'un gelecekte ki iskeleti olmuştu.

Hedeflerini büyüten Kütahyaspor'da hocanın büyük hedeflere uygun işler yapacağını
düşünüyorum.Transfer edilen futbolcuları gördükten sonra isimlere göre yorum yapmak
daha doğru olacak tabii mutlaka.

Çünkü dert yandığımız Murat Özgen'in getirdiği futbolcular geldikleri yerlerde kulübe
elemanları olmuş isimlerdi.Sonu da hüsran oldu.Bir de Çuğ'un getirdiklerini görmek,
sonra konuşmak doğru olacak.

Ama ben Timuçin Çuğ gelmeden bir gün önce çok kaliteli bir hoca geliyor demiştim.
Sırf Çuğ'a güvenerek bu takım düşmeyecek diye büyük konuştum o günlerde.O zamandan
beri kalitesinden hiç şüphe duymadım.Hala da duymuyorum.Umarım yanılmam.

Ama gelin görün ki Kütahyaspor taraftarının cefası bitmek bilmiyor.
Bursaspor'un genel kurulu varmış, Levent Kızıl bırakmış.     Bize ne bundan mı?
Öyle olması gerekir normalde haklısınız hepiniz.Ama üç adaydan Ali Karasu'nun listesine
bakıyoruz Zekeriya Ünaldı...Aaa bizim başkanın adı da Zekeriya Ünaldı.Habere bak hahaha
diyoruz.Olur mu ya yanlışa bak diyoruz ama yandaki fotoğrafta en yakışıklı haliyle duruyor
Zekeriya Başkan.

Hadii gelde çık işin içinden! Gel de sen şaşırma, gel de sen panikleme, gel de sen ya ne
olacak sonumuz diye efkarlanma.

Şimdi haklı olarak bir açıklama bekliyoruz bize şampiyonluk sözü veren dudaklardan.
Yok arkadaşlar isim benzerliği, yok Kütahyasporlular hatırı fotoğrafıydı o diyecek diye!
Benim size sözüm var bu sezon şampiyon olacağız siz git demeden de hayatta
Kütahyaspor'u bırakmam diyecek diye ümitleniyoruz.Ya da oraya formaliteden
ad yazdırdık biz Kütahyasporluyuz diyecek biliyoruz.Yine kimliğini çıkartıp bakın beyler
Kütahya yazıyor ve ben bundan gurur duyuyorum diyecek televizyon ekranlarında
Zekeriya Başkan!

Öyle olmassa mı? Yok be arkadaşlar hep Kütahyaspor taraftarı üzülecek değil ya,
besbelli şaka yapıyor başkan bize.Ama kızmak yok öyle hemen.Haklı adam,
bu takımı o gelmese kimse kurtaramazdı.Öyle değil mi ama?

Allah sonumuzu hayır etsin, diyerek bitireyim bende, uzun aradan sonra
yazdığım bu uzun yazımı...(22-05-2007)
 NOT:Eski sitede 278 kez okundu.. 

Çarşamba, 30 Kasım 2011 23:35 tarihinde güncellendi

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN48
DÜN1851
BU HAFTA6202
BU AY25118
TOPLAM5141612

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz