RIDVAN43'TEN "HAFTAYA BAKIŞ"..(23.01.'12) PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Pazartesi, 23 Ocak 2012 15:26

   KÜTAHYASPOR'UN ve KÜTAHYASPORLUNUN ÇEKTİKLERİ

  Dün Simav deplasmanına hava muhalefeti ve rakibin ilçemiz takımı olmasından dolayı sıkıntı çıkmayacağını düşündüğümüzden dolayı gitmedik. Hafta sonunu futbolsuz geçirmemek adına Gaybiefendispor - Yalovaspor maçına gittim.

  Maç ile ilgili de bir kaç şey yazmak isterim ama öncesinde hayretler içerisinde kaldığım ve çok yadırgadığım bir şeyi paylaşmak istiyorum.

  Armutlu Teknik Direktörü çok düzgün bir beyefendi. Hiç kimseye sataşmadan takımına taktik vermeye çalışıyor. Ama kulübesinden her çıkışında hemen üzerindeki Kütahyalı sporseverler küfürlerle taciz ediyorlar. Bu beyefendi tam 70 dakika hiç ses çıkarmadı. 2.golü de yedikten sonra sanırım onun da morali bozuldu ve orada maçı izlemekte olan 5 polis memuruna dönerek " Arkadaşlar, nasıl maç güzel mi? Tebrik ederim sizi 70 dakikadır dikkatle izliyorsunuz, yukarıdan da bizim yemediğimiz küfür kalmıyor" diyerek bana göre yine kibar bir göndermede bulundu.

 Bunun üzerine sayısı 10 taneyi geçmeyecek polis kadrosu teknik heyetin etrafını çemberleyerek maçın kalanında taraftarın kendisini engellemesinin önüne geçtiler.

 Bunu neden anlattım? Gaybiefendispor ve Kütahyaspor. İkisi de aynı ilin takımı. İkisi de aynı ligin takımı. Kütahyaspor içeride maç oynadığında her taraf polis kamerası, her taraf polis çemberi. Her hareketiniz kontrol altında. Bırakın bu şekilde dakikalarca rakip takımı taciz etmeyi, kendi takımınızı desteklerken bile bir polis gelip size "hele ağzınızdan bir küfür çıksın da göreyim!" diyebiliyor.


Bu çifte standart beni rahatsız ettiği için yazdım. Halbu ki Gaybiefendi maçını izleyenlerde aynı. Kütahyaspor maçını izleyenlerde aynı insanlar. Farklı maçlarda farklı davranış biçimi beni bunları yazmaya itti.

 Gaybiefendispor kulübü kesinlikle bu durumdan alınmasın. Yazdıklarımın onlarla bir ilgisi yoktur.

 Maçla ilgili konuşmak gerekirse gaybiefendispor çok etkili başladığı maçta şanssız bir gol yedikten sonra devre sonuna kadar oyundan koptu ve o bölümde Yalovaspor'un yabancı oyuncusu Jeremiah Corneh biraz marifetli olsaydı maç gidebilirdi.
Ama ikinci devre de silkelenip kendine gelen ve tek taraflı bir oyun oynayan Gaybiefendispor bunun neticesini de 3 golle alarak 3 puan aldı ve yoluna devam etti, keyifli maçtı kutlarım.

 Tüm bunlar olurken Kütahyaspor'un başına da Simav'da gelmeyen kalmamış, bunu öğrendik. Elbette üzüldük. İlçelerimizin bizlere böyle davranması, sonunda sabır taşının çatlaması ve Kütahyaspor taraftarının da yapılanlara kayıtsız kalmaması sonrasında ipler iyice geriliyor. Tavşanlı hadiselerinde yaşandığı gibi. Simav camiasının en azından bir özür dileyerek ve yaşananlardan pişmanlık duyduğunu belirterek durumun oralara gitmemesi adına bir adım atmasını isterim.

Herşeye rağmen kazanılan 3 puan ve Kestel'in kaybetmesi sonrasında play-off ile puan farkını bire düşürdük. Kalan 10 maçımızın ise 7 tanesi içerde. Bu fırsat bir daha ele geçmez. Her beraber takımımızın arkasında durup bu liglerden kurtulması için destek vermeliyiz.

 Yeni seçilen yönetim kurulu da zannediyorum ki Kütahyaspor'un sıkıntılarını ve eksiklerini bilerek göreve geldi. O halde önümüze büyük bir fırsat gelmişken, seyreden hatta seyretmeyen herkesin bildiği gibi maçları lehine çevirmekte zorlanan Kütahyaspor'un iyi bir hücum oyuncusu ile kadrosunu güçlendirmesini sağlarlar. Bunu illaki forvet anlamında söylemiyorum. Gol atmayı bilen, skoru değiştirebilen kaliteli bir futbolcu takıma katılmalı. Bunu da yönetim kurulu mutlaka yapmalıdır.

Çünkü 3.lig yalnızca 1 puan uzağımızda..

                                                                            ---RIDVAN43----

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN288
DÜN2038
BU HAFTA4020
BU AY8418
TOPLAM4880867

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 58 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim