BayX'ten:"BİRLİK, HUZUR , BAŞARI"..(20.02.'17) PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Pazartesi, 20 Şubat 2017 18:32

TEKER YOLDAN ÇIKMADAN

Bir senedir elimize kalem almadık..Tuşlara basmadık...
Yazacak şey mi yoktu?..Doluydu..

Sezon başından beri her türlü olanaklara rağmen yapılan yanlışlar torba dolusu veriydi
bizim için..

Kaşımıyalım istedik. Bu konulara değinmeyeceğiz...Hiç mi hiç sırası değil...
Çünkü teker yoldan çıkmak üzere.. Görevimiz, işimiz, gücümüz bu tekerin yoldan
çıkmasına olanak vermemek.

Onu bunu bırakıp sadece ve sadece takımımıza odaklanmak..
İdarecisiyle, hocasıyla ve taraftarıyla.

Bu Takım Nasıl Düzelir? Buna çare olacak düzeyde değiliz. Bu bizim işimiz değil..

Düzeltecekler belli...Malzeme de belli.Bundan sonra transfer zaten yok...Eeeee?..

Eldeki olanaklarla yetineceğiz.. Eti mırdar da pişirmek elimizde, parmaklarını yalatacak
kadar pişirmek de..

Sadece söyleyeceklerimiz var:

1. Kafamdaki en cevaplayamadığım soru şu: Kartalspor..Hiç devre arası transferi yapmadı.
Sadece alt yapıdan bir genci takıma kattı. Bu takıma bir el mi değdi, bir bey mi değdi de
devre arasından sonra patladı gitti? Nasıl ama? Hangi olanakla?
Aynı kadro ile 4 maçta 13 puan..Bunun açıklaması nedir?

Ben, trasferlerimizde bir iki hafta sonra takım oturur patlama yaparız diye düşünenlerdenim.

Malesef olduramadık.

2.Bizim takımın onulmayan bir yarası var..Gol attıktan sonra karşı takıma acıyarak (!)
hemen  en geç 5 dakika içinde karşılığını kalemizde kabul etmek..

Belki 6. bu ...ve bu sayıdan hariç 2-0 dan 3-3 ve 2-3 yaptırdığımız maçlar var.
Bu hastalık sadece bu yeni kadronun değil. ilk yarıdakilerin de.
Bu kadar benzerlik nasıl olabilir? En kısa zamanda teknik ekibin buna çözüm
getirmesi gerek.

Acizane bir teklifim olacak: Kütahyaspor'un bundan sonraki maçlar öncesi klasik haftalık
antrenman proğramını uygulamasına gerek yok.

Bu çocukların beyin antrenmanına ihtiyacı var bir...ikincisi Bu takım çok çabuk ve kolay gol yiyor.
Bunun antrenmanı.. Artı formsuz oyuncularda israrcı olunmaması...
Kimse alınmasın, şu anda iyi topcu olarak bildiğim sağbek Furkan ve Gökhan çok formsuzlar..
Onların üzerinde israr demek, onları kaybetmeye kadar gidebilir.
Onun için dinlendirelim derim.

3. Kaleci Süleyman...Kötü değil ama güven vermiyor..Dünkü maçta ilk gol yenmez kardeş..
Ben giden kaleci hocasına sormak isterdim burda olsaydı:
Bir maçta bizi kurtaran , maç sonu alkışlarla sahadan çıkardığımız ve bir hafta spor medyasını
işgal eden KAAN BOZACI ne yaptı da ertesi hafta kesik yedi ve yeni transfer oynatıldı?..
Temel Hoca'ya bunu defalarca sorardım. Formayı alnının teriyle kapmış birinden
sen nasıl söker alırsın kardeşim?..

4. Bizim takımın 10 numarasını görmedim. Zaten sahadada bu numaralı forma yok.
Kimse giymemiş. Öyle bir 10 numara alınmalıydı ki trafik memuru gibi olsun..
Yok..Koca devre arasında bulamadık mı, düşünmedik mi veya filanca o görevi yapar mı dedik
bilmiyorum ve ahkam kesmek istemiyorum. Ama gerçek 10 numara yerinde oynayanımız ,
o görevi yapanımız yok. Dün ön liberodaki Oğuzhan bunu üstlenmek istedi ama tam yapamadı ve yoruldu.

5. Forvet...Çağlar'a lafımız olmaz..Ama yalnızları oynuyor..Tüm yük onda. Yükünü hafifletecek onun kafayla veya göğüsle indirdiklerini tıklatacak pırpırımız yok..
Niye alınmadı ben cevap veremem.

6. Allah Aşkına..Dün sayamadım ama bilhassa 2.yarı o kadar serbest vuruş ve o kadar köşe vuruşu kazandık. Hiç biri mi iyi kullanılmaz bunların..
Ya ceza sahası içinde en önde bekleyen rakipten döndü top, ya da kaleciye teslim..
İlk devrede Rıdvan Aykan bu duran topları iyi kesiyordu ve baya bir gol atmıştık duran toplardan. İşte bu kadrodan da çalıştırıp bu tip vuruşları iyi yapanları ortaya çıkarmalıyız.

7.Dediğimi tekrar ediyorum.Bu takımın klasik antrenman yerine futbolcuları morallendirecek ve yukardaki çaresizliklere ilaç olacak çalışmalar hafta içi yapılmalı. Yukardaki eksiklikleri giderecek yeni topcular alamıyacağımıza göre, içerdeki malzemeden bulmak yeni hocanın görevi..
Ama tez günde..

ÇÜNKÜ VAKİT YOK..TEKER YOLDAN ÇIKMADAN,  HEMEN.

Birbirimizle kavgayı, sürtüşmeyi bırakıp tüm varlıklarımızla buraya odaklanmalıyız..

Görünen köy klavuz istemezmiş. Doğruları yazdığıma inanıyorum. Kimse alınmasın, gücenmesin.

Tek İstek: BİRLİK , HUZUR ve BAŞARI !

Pazartesi, 20 Şubat 2017 19:11 tarihinde güncellendi

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN305
DÜN1291
BU HAFTA3476
BU AY22392
TOPLAM5138886

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 15 ziyaretçi çevrimiçi