M.DEMİR'İN YORUMU: "KÜTAHYALIM NEREDE?"..(28.01.'18)
Pazar, 28 Ocak 2018 20:04

Mehmet Demir Yazıyor....


KÜTAHYASPOR ŞAMPİYONLUĞA HAZIR,

PEKİ YA KÜTAHYA ?

Gürkan Zora’nın gelmesiyle birlikte namağlup olarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Bazen oynanan futbol bizi endişelendiriyor, kızıyoruz, sinirleniyoruz ama şu bir gerçek ki, Kütahyaspor bu grubun hatta BAL’daki tüm takımlar arasındaki en büyük camialardan birisidir.

Hak ettiğimiz layık olduğumuz üst liglere elbette geri döneceğiz, peki nasıl ?

Cumartesi günü şampiyonluk yolundaki en büyük rakibimiz olan Alibeyköyspor, Çengelköy deplasmanında 1-0 mağlup olarak liderliği bize altın tepsi de sundu. Biz de DPÜ Spor’u 8-0 gibi farklı bir skorla geçerek bu ikramı geri çevirmedik ve liderliği bir hafta sonra tekrar geri aldık.
8-0 biraz abartılı bir skor olarak göze batabilir ama kıran kırana sert bir maç oldu, DPÜ Spor maçın ilk ciddi atağını yakalayan ekipti, bir penaltı kaçırdılar. Üç tane de net pozisyonları vardı. Temiz bir maçtı, DPÜ Spor’u dostça ve kardeşçe mücadelelerinden dolayı tebrik ederim. Maçın detaylı analizini haber olarak hazırlayacağım, maçtan ve skordan daha önemli gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Lider olduk beyler !

Makas iyice daraldı her hafta bundan sonra final maçı havasında geçecek, adım adım şampiyonluğa gidiyoruz.
Kütahyaspor iyi oynasın, maç kazanarak bizi mutlu etsin diye tribünden homurdanıp duruyoruz.
Sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz ile onları sevk ve idare eden teknik heyetimiz ve yöneticilerimiz bizim bu isteklerimizi nasıl yerine getiriyor ?
Bu sorunun cevabını herkes kendisine sorsun, zor şartlar ve sıkıntılı imkanlarla lideriz kafadayız.

Kütahyaspor bu şehrin emanetidir, kurulduğu 1966 yılından beri ismi değişmemiş markasıdır, göz bebeğimiz ve kocaman sevdamızdır.

Şahıslar gelip geçicidir, hiç kimse babamızın oğlu değildir. Bugün Ahmet Tekdemir Başkansa, Gürkan Zora Teknik Direktörümüz ise, futbolcu kardeşlerimiz sahadaysa bizim onlara olan saygımız – sevgimiz ve desteğimiz bizatihi mavi lacivertli logoyadır.
Şahıslar üzerinden takım tutulmaz, şahıslara olan kızgınlığımızla Kütahyaspor’un başarısız olmasını istemek bize yakışmaz.
Bu takım Kütahya’nın takımı ise, Kütahyalıyım diyen, Kütahyadan para kazananlar ve Kütahya’yı idare edenler bu takıma destek vermek zorundadır.

Başkanın ve yönetimin hatalarıyla yanlışları olabilir, bence de var. Ama her şeyin zamanı ve yeri de var. Hesap sorma ve ibra olma yerleri kongrelerdir. Günahıyla sevabıyla Kütahyaspor için mücadele edenlere destek vermeliyiz. Kimse futbolculara ve teknik heyete başkaları üzerinden vurmaya kalmasın, diyet ödettirmesin !

Futbolcuların ve Kütahyaspor’da maaşlı çalışanların alacakları nasıl ödeniyor ?
Primler nasıl veriliyor ?
Transfer edilen futbolcuların kulüple fesih bedelleri nasıl karşılanıyor ?
Kim ne kadar maddi destekte bulunuyor ?
Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ne kadar fedakarlıklar yapıyor ?

Bu soruları da kendimize sorup, elimiz vicdanımızda cevabını vermeliyiz. Başkanın ve yönetimin omzundaki yükü el birliğiyle hafifletmeliyiz.

Dayım tribünde çekirdeğini çıtlatırken “Takım oynamıyor” diye basıyor isyanı ve küfürü. Takım nasıl oynar ? Elbette parayla oynar
Göreve geldiği günden beri Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahyaspor’a maddi ve manevi her türlü desteği verdi, vermeye de devam ediyor. En son Belediye Meclisinden 250 Bin TL yardım kararı çıktı ve bunun yarsına yakın bir miktarı Kütahyaspora teslim edildi. Kamil Saraçoğlu Başkanımızın, takıma olan ilgi ve alakasına teşekkür ederiz.

Peki bu rakamlar yeterli mi ? Yeterli değil elbette…
Futbolcuların maç başı ve primlerden oluşan yığınla alacakları içerde duruyor. Futbolcudan bazı şeyleri isterken bazı şeyleri de vermemiz gerekir. Futbolcu kardeşlerimiz şunu çok iyi bilsinler ki; kimsenin hakkı kimse de kalmaz, siz yeter ki ilk önce hak edin !

Lider olma maçında boş tribünlere top oynanıyor, Belediyeden başka takıma sahip çıkan yok, , kurumsallaşma adına adımlar atılmıyor, Belediyenin ve şehrin vereceklerine bakılıyor. Şampiyonluğa Kütahyaspor hazır ama Kütahya henüz hazır değil !

Saygı ve sevgilerimle…

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN92
DÜN395
BU HAFTA487
BU AY92
TOPLAM4334841

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 28 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim