ACILARA GÜLMEK (27.11.11)
Çarşamba, 30 Kasım 2011 19:07

ACILARA GÜLMEK

Kin, nefret, ikilik, kavga, gürültü, ihtiras.. Hayır hayır kış sezonunda yeni başlayacak bir Türk dizisinin tanıtımı değil, Kütahyaspor gerçeği...

Bir tarafta yıllardır başarıya acıkmış bunalımlardaki Kütahyaspor taraftarı. Bir tarafta adının ağırlığını oynadığı liglere yansıtamayan Kütahyaspor takımı. Aslında ikisi de birbirine sevdalı. Ama bazen benim bile anlayamadığım şeyler oluyor bu hikayede. O yüzden maç sonunda yaşanan taraftar tepkilerini kağıda dökmem beklenmesin. Karşılıklı anlayışla herşey aşılır, bu günlerde geride kalır diye düşünüyorum. Ama ne yalan söyliyeyim uzun zaman sonra Dumlupınar Stadyumu'nda izlediğim maçta, bir de 3 gollü galibiyet alınınca doyasıya bu galibiyeti kutlamak isterdim, olmadı. Bu burukluk içimde.

Tam 5 yaşında ben Kütahyaspor- Afyon Şeker maçıyla başlamıştım Kütahyaspor serüvenine. Bugün aynı yaştaki yeğenimi de tanıştırdım Kütahyasporla. O şanslıydıki galibiyetle başladı.

Çok fazla uzatmadan maça geçelim.. Orta sahada mecburiyetten Selim Açıkbaş ve Erhan Özoğlu vardı bugün. Selim stoperdi sağbek yaptık bugün de 10 numarayı verdik, al oyna dedik.

Maçın ilk dakikasından itibaren dökülen Yalovaspor savunmasının üzerine gittik. Çok rahat kazanılacak bir maç izlenimi vardı. Selim'in uzak menzilli şutu direkte patlarken acaba gene mi şanssızlık diye geçti içlerden.
 Derken uzun zaman sonra bu denli iyi maç yöneten bir hakem tereddütsüz penaltı verdi Ömer'in ceza sahasında düşürülmesine. Evet bileklerden
çeldiler ve karar doğruydu ama biz alışkın değildik böylesine.

Daha dakika 15'ti ve Hakan Demir aldı topu eline. Çok soğukkanlıydı.  Tamam bu bende, gol der gibiydi. Hem suskunluğunu bozacak hem de takımı öne geçirecek sorumluluğu almaya hazırdı. O an kulübeden de bir hareket geldi ve Erhan aldı topu. sakinliğiyle tanıdığımız Erhan'ın yüzüne elleriyle oğuşturması, bir türlü topa doğru gidememesi zaten bu gol olmaz diye tedirgin etti bizleri. Atacak psikolojide değildi. Ve kaçırdı bu sene kazandığımız ilk penaltıyı. 11 metreden vuramadı 7 metrelik kaleyi.

Bununla birlikte oyundan düşen Kütahyaspor neredeyse yok gibiydi. Rakipte kötüydü. Umut bağladıkları yabancıları Jeremiah, Cihat'ın karşısında dakika dakika eriyip giderken hiç bizi yenebilecek izlenimi veremediler.

İkinci yarıya da etkisiz başlayınca Kütahyaspor, taraftar protestosu başladı. Önce hocaya sonra da futbolculara sıçrayınca tepki bir hareket başladı sahada. Hakan Demir'in güzel asistinde sahanın o ana kadarki yıldızlarından "Şeytan Ömer" sağ ayağıyla gelişine voleyi çaktı üst ağlara.
Bütün takım kenetlendi, bir uyanış başladı sahada. Ama 80.Dakikadan sonra geri çekilmeye başlayan Kütahyaspor pozisyonu olmayan Yalovaspor'dan gerçekten uyuyarak enteresan bir gol yedi.

O dakikadan sonra maç artık giderdi. Tepkiler yeniden başladı ve iyice hızlandı. Ama penaltı atamayan Erhan'ın güzel ortasına 85.Dakikada Murat Elmas klasik kafa vuruşlarından birini yaptı. Kütahyaspor dizi film gibi heyecandan heyecana sürüklenen maçta bir kez daha öne geçti. Bu kez geri çekilmeyip ne olacaksa olsun diye düşünen Kütahyaspor'da İlyas Burak'ın yine son dakika da gözlerimizi yumduran "ölümcül hatasını" Selim çizgiden çıkardı. Artık birileri Kütahyaspor'un daha fazla dibe vurmasını istemiyor gibiydi!

Erhan'ın çıkacak topa koşup yetişmesi ve arka direğe enfes kesmesiyle Hakan Demir suskunluğa haykırdı. Formayı bir tarafa attı kendi bir tarafa gitti. Özlemişti golü, kavuştu...
Maçı 3-1 kazanan Kütahyaspor yeniden lige tutunuyordu. Milli golcüsü Mehmet Sert'i beklemeye başlayan Kütahyaspor artık bundan sonrasına daha umutlu bakabilir.

İlyas Burak Sağkan: Gayet iyi performansı yine son dakikada heba olacaktı. Selim bu kez işini Burak'a bırakmadı. Konsantrasyonunu maçın tamamına yaymalı. Okyanustan geçipte derede boğulmamalı.

Hasan Tosun: Nihayet sağbekimize kavuştuk. İleriye geriye çalıştı durdu. Daha tam Hasan performansı değildi bu ama herşeye rağmen yeterliydi.

Ali Gündüz: Erken çıkartıldı oyundan. O dakikaya kadar herkes iyiydide o mu kötüydü diye sormak lazım. Ama moral bozmak yok Ali. Aksine daha iyisini yapabileceğini ispatlaman gerekiyor. Çünkü belli yeteneklere sahip olduğunu biliyoruz.

Barış Arinci: Kaptana pek iş düşmedi o da görevini yaptı. Maç öncesinde takımını galibiyet için kenetlemesi alkışa değerdi.

Cihat Öztürk: Jeremiah efsanesini çimlere gömdü bugün. Bir haftadır Jeremiah masalalrıyla uyuyup kabuslarıyla uyanıyordu Kütahyaspor. İlk maçına çıkacak, şöyle iyiymiş böyle süpermiş lafları herkesin ağzındaydı. Karşısında genç bir delikanlı "sen de nerden çıktın" der gibi kendini yormadan zaptetti bu kara belayı. Galatasaray'ın Semih Kaya'sı varsa Kütahyaspor'un da Cihat Öztürk'ü var diyebiliriz. Alkışların büyüğü Cihat'ın bu maçta.


Ömer Ankaralıgil: Sen ne yaptın Ömer? İsyan bayrağının arasından lehine yapılan "Şeytan Ömer" tezahüratları Yalova'ya pabucunu ters giydirmesindendi. Penatı yaptırdı, voleyle enfes golünü attı. Yalova savunmasını çalım manyağı yaptı. Herkesin görmek istediği Ömer bu maçta sahadaydı. Cihat'ın savunmadaki başarısının eşdeğeri, hücumdaki Ömer'indi.

Murat Elmas: Kadro dışı kaldı, affedildi. Enteresan gelişmelerin arasından bugün sahaya çıkıp bir diriliş gösterdi. Mücadelesinin karşılığını klasik gollerinden biriyle aldı Murat Elmas. Elmas varsa gol için ümit hep vardır.

Erhan Özoğlu: Siyah ile beyazı; Yaz ile kışı bir arada yaşadı bugün. İyi başladığı maçı kaçırdığı penaltıyla kabusa dönüştürüp oyundan kopan Erhan çok kötü oynarken belki de kulübede alternatifi olmadığından oyunda kaldı. Ama bize bugün acıları yaşatan Erhan'ın son 5 dakikada yaptığı 2 asist takımı ipten aldı. Çok kötü Erhan'dan müthiş Erhan çıktı. Onu da alkışlamamız gerekiyor kaprissiz oyunu için.

Selim Açıkbaş: Joker Selim bugün 10 numaramızdı. Uzaktan şutuyla direkleri dövdü mücadelesiyle orta sahayı ayakta tuttu. 2-1'den sonra çizgiden golü kurtardı. Bir ordaydı bir burdaydı. Selim alıştığımız gibiydi. Gözün kapalı koy ilk 11'e. Nerede oynayacağını sonra düşünürsün.

Burak Karadeniz: Bugün etkili olamadı. Aslında açık Yalova savunması tam onun stiline uygundu. Ama istediklerini ortaya koyamadı.
Hakan Demir: Geçen hafta beni bile raydan çıkaran Hakan bugün normale döndü. Atamasa da söyleyecektim en azından mücadele etti. Ama bugün attı. Sonunda üzerindeki ölü toprağını attı. Gol için tebrik edelim, baskıdan kurtulmuş Hakan'dan artık gerçek kalitesini görmeyi bekliyoruz.

Yunus Buzbuz: Onunda pek Selim'den farkı yok. Sahaya çıkınca karşısında babası olsa tekmeyi basacak gibi duruyor. Hiç oynamadığı solbekte ölümüne savaştı. Yaptığı faulden golü yesekte kazanmak adına büyük mücadele verdi.

Semih Can Solmaz: Girdikten sonra orta sahada topun bizde kalmasını sağlayarak katkı sağladı.

Çarşamba, 30 Kasım 2011 23:19 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN559
DÜN1102
BU HAFTA559
BU AY22647
TOPLAM5275502

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 34 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim