KÜTAHYASPOR'DA ESENDEMİR DÖNEMİ (11.01'19)


04.Ocak ta çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan kongre,11 Ocakta yapıldı.

Kutahyaspor kulübü olağan kongresinde tek liste olarak giren Turgay Esendemir başkanlığa seçildi.
Belediye Kültür sarayında toplanan kongre de Ak Parti Milletvekili ve TBMM divan Katip üyesi İshak Gazel, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Fazıl Kasap , Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkan adayı Prof.Dr Alim Işık , Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan adayı Eyüp Kahveci , siyasi parti yönetimleri , basın mensupları, Kütahyaspor kulüp üyeleri ve taraftarın katılımı ile yapıldı

Osman Gezgin’in divan kurulu başkanlığını yaptığı kongrede geçtiğimiz günlerde vefat eden ,Kütahyasporun değerli yöneticilerinden Sait Aksöz için saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan kongre de konuşmalar yapıldıktan sonra seçime geçildi

KÜTAHYASPOR MARKA ELÇİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci “Kütahyaspor şehrimizin marka elçisidir. Kütahyaspor asla ve asla mağdur edilemez. Edilmemeli, halkıyla,esnafıyla,siyaset adamıyla Kütahyaspor’un arkasında olmamız gerekir. Çözüm yollarını el birliği ile araştırmamız gerekiyor. Ciddi bir sorun analizi yapmamız lazım, ticarileştirme boyutunu göz önüne almamız lazım,  Belediyeye aktarılması lazım yada belediyeden ciddi bir kaynak bulunması lazım, bu takımın bu hale gelmesinden üzüntü duyuyorum. Kütahyaspor’un yanındayız” dedi.

İÇİMİZE SİNMİYOR

Milliyetçi Hareket Partsi Kütahya Belediye Bşkanı Alim Işık “Son anda memnun edici bir haber aldık. Kütahyaspor’un kayyuma gitmeyi arzu etmeyen çok saygıdeğer Kütahyaspor sevdalısı hemşerilerim bir liste ile huzurunuza gelecekler hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Kütahyaspor’un bugünkü durumu hiçbirimizin içine sinmeyecek.  Nasip olur 31 Mart tarihindeki seçimlerle Kütahya’nın şehri emin sıfatı olma şahsıma verilirse açık ve net sözümdür. Kütahyaspor’u hiçbir kimseye hiçbir şekilde el açtırmayız. Kütahya Belediyesi sonuna kadar ya şirketleri ile sponsor olacak, yada siz değerli kongre üyelerinin kararıyla Kütahya belediye spor arma olması kaydıyla Kütahyaspor olmaya devam edecektir hiç şüpheniz olmasın. Benim bugüne kadar siyaset öncesinde herhangi bir spor takımımızın siyaset malzemesi yapılmaması yönündeki dilek, temenni ve görüşlerimi çok değerli taraftarlarımız ve değerli yönetim kurulu üyelerimiz bilmektedir. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. 31 Mart tarihine kadar sadece destek olacağım sözünü veriyorum. 31 Mart’tan sonra da işin gereğini yaparım” dedi.

BU ŞEHİRDE AKTARILAMAYACAK KAYNAK YOK

Cumhuriyet Halk Patisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap ise konuşmasında “Kütahyaspor’da yapılması gereken şey şehrin bu kulübe sahip çıkmasıdır. Belediyenin sahip çıkması gerekiyor. Bu şehirde aktarılamayacak kaynak yok. Neleri çarçur ettiğimizi şehir olarak biliyorsunuz. Bunun için sanırım burada birtakım kaynaklar çok rahat aktarılabilir. Taşıma suyuyla değirmen dönmez. Sabit kaynak bulunması gerekiyor. Gereken destek verilecektir” dedi.

BU DURUM BİZİ ACITIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Kütahyaspor’un vefakar ve cefakar taraftarları lütfen konuşmalarımızı siyasi kimlikle yaptığımızı varsaymayın. Kütahyaspor gibi derin mazisi olan bu kulübün siyasetin çok çok üstünde olması gerektiğini inanlardanım. Kütahyaspor’un bulunduğu yer hepimizin içlerini acıtıyor. Sebebi ne olursa olsun. Sorumluluk noktasında birçok şeyi yapabiliriz. Biz Ankara’da memleketimiz için Kütahya için alınabilecek her türlü karar tüm milletvekillerimizle dostluğumuzu Ankara’da yapıyoruz. Yani burada gördüğünüz muhabbetin daha iyisini Ankara’da da yapıyoruz. Emin olun ki Kütahyaspor için de bu saatten sonra alacağınız karar ne olursa olsun sizin aldığınız kararın bizde arkasında duracağız. Siyasi görüş ve düşüncelerimizi bir tarafa bırakarak hem şahsım hem de diğer milletvekili arkadaşlarım adına aynı sözü vereceklerdir. Biz sizlerin yanınızdayız. Maddi ve manevi her türlü desteğin hem şahsım hem partim olarak biraz önce sayın belediye başkan adayımız Prof. Dr. Alim Işık bey’de sözünü verdi. Biz her şeyin arkasındayız. Yalnız Kütahyaspor’a mutlak ama mutlaka sabit bir gelir kaynağı bulmalıyız. Bunun için enerjimizi harcamalıyız” dedi.

BU İŞİN KÖKLÜ BİR ÇÖZÜMÜ VAR MI? VAR

Ak Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel “Bugün salonda böyle bir kalabalık görmüş olmak Kütahyaspor’un şuanda içinde bulunmuş olduğu bunu da göz önünde bulundurduğumuzda beni ziyadesiyle memnun etti. Bugün kürsüye çıktığımda Kütahyaspor’umuzun başarıdan başarıya koştuğu süper lige çıkmak istiyoruz birinci lige ve şuanda güzel bir mücadele veriyor. Futbolcusuyla taraftarıyla çok güzel bir şekilde de etrafındaki takımlara Türkiye’de mücadele eden bütün takımlara örnek oluyor diye söylemek isterdim bunu, ama maalesef söyleyemiyorum. Tabi ki hepimizin payı var bunda. Bizler destek olmaya çalışıyoruz. Şunda söylediğim şeyi tekrar söylüyorum Kütahyaspor siyasetin çok çok üzerinde bir konu. Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili ve adayı burada hem de Milliyetçi Hareket Partisinin milletvekili ve eski milletvekilimiz ve adayı oda burada. Bizler de Ak Partiyi temsilen burada hazır bulunuyoruz. Bu Kütahyaspor’un siyasetin çok üzerinde bir konuma sahip olduğunu gösteriyor. Bu birlikteliği sağlayabilen bir takım bu birlikteliğin sağlanabildiği bir ortamın şehir tarafından da çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi lazım. Şehrimizde, bir şeyler üreten, şehrimizden bir şeyler kazanan kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, işadamlarımızın hepsinin Kütahyaspor’a bu anlamda destek olması lazım. Bu işin köklü bir çözümü var mı? Var. Buda şehrin, insanlarımızın bu takıma sahip çıkıyor olması gerekiyor. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde Kütahyaspor’u sabit bir gelire sahip olmasını sağlayacak çalışma yaptık  Yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.

ESAS OLAN KÜTAHYASPOR’DUR

Önceki Dönem Kütahyaspor başkanlığı yapan Ahmet Tekdemir “Bugün buraya gelirken bir liste hazırlamıştık. Çünkü herhangi bir adayın çıkmayacağı konusu ile ilgili gerek çevremizden gerekse kulüp içerisindeki çevremizden bir liste hazırlamamız konusunda ciddi bir istek arzu vardı. Bizde her zamanki gibi Kütahyaspor aşkı ile hiçbir şekilde hiçbir menfaat gözetmeksizin ekipteki arkadaşlarımızla birlikte Kütahyaspor’u biz hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Hiçbir zaman Kütahyasporluğumuzdan da geri durmadık. Bize ne kadar bu süreçte yanlış şeyler yapıldı. Geçtiğimiz dönem biraz siyasi biraz agresif bir tavırla Kütahyaspor’un tarihinde en çok maddi değeri katan en çok para harcayan başkan olarak beni bile mali genel kurulda maalesef ibraz etmediniz. Bizi rencide etmenize rağmen ben şuanda sizin karşınızdayım. Aslında şu kürsüye çıkmamam gerekiyor. Gerçekten bana yapılmış hareketleri ben kaldıramıyorum ama Kütahyaspor sevgisi içimizdeki kırgınları ve kızgınları içimize attırıyor. Ne olursa olsun benim için esas olan şey Kütahyaspor’dur. Hiçbirinize karşı şahsi olarak bir yanlışımda olmadı bir saygısızlığımda olmadı” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile giren Turgay Esendemir ve yönetim listesi Kütahyaspor’a sahip çıkarak oy birliği ile yeni başkan ve yönetim kurulu oluştu.

KÜTAHYASPOR YENİ YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Asil Listesi

Turgay Esendemir, Hasan Baştuğ,Yasin Uçan, İsmail Özmal,Mustafa Özdemir, Erhan Temel,Mustafa Ömür, Mustafa İnegöl.

Yönetim Kurulu Yedek

Mustafa Baş,Ercan Özçınar, Ebubekir Erdoğmuş,Osman Altınkaya,Oğuz Şahan,Umut Yaşar,Atilla Aydın,Emre Orhan, Mert Erol

Denetim Kurulu Asil

Murat Cengiz, Atakan Öncel, Levent Saltuk

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN384
DÜN602
BU HAFTA1629
BU AY16135
TOPLAM4450189

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 45 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim