TARAFTARIN AÇIKLAMASI YEREL BASINDA (24.11'21)
Çarşamba, 24 Kasım 2021 22:55

Kütahyaspor taraftarlarının ,başarısız sportif direktör Tolga Tağ!a cevaben yaptığı yazılı açıklama kütahya yerel basınına da yansıdı.

TOLGA TAĞ’IN AÇIKLAMALARI ÜZERİNE;

Öncelikle kendi söylediği gibi 2.5 sezon camiamızın hizmetinde bulunmuştur. Bu dönemle alakalı takımın itibarına zarar getirdiğini, kendi menfaatine oluşumda bulunduğunu, çalıp çırtığını iddia eden herhangi bir düşüncemiz de paylaşımımız da ithamımız da olmamıştır. Ancak bunları yapmamış olmak bir başarı değil, zaten bu görevin olmazsa olmazlarıdır. Sportif açıdan bakıldığında 67 maçta 2.014 puan ortalaması nasıl başarısız sayılır sorusunun cevabı ise basittir. Futbol bir matematik değildir. Şampiyon takımlar da son 3 sezonda oynadığı tüm maçların puan ortalaması alınarak bulunmaz.

İlk sene BAL Liginde 7 puan önde olduğun rakibine, geçen sene bir ara 10 puan önünde bulunup son üç hafta 7 puan fark attığın rakibine geçilmenin kamuoyu önünde aslında bir savunması olmalıdır. Ancak kendisi daha futbolda başarının tanımının ne olduğunu anlayamamıştır. Kısıtlı bütçe ile BAL’da ilk senemizde profesyonel lige çıktık demiştir. Profesyonel lige çıktığımız bu cümledeki tek doğrudur. Grupta en ciddi yatırımı yapan Tav.Linyitspor ile Kütahyaspor olmuş, takım gerçekten uzun süre çok da iyi gitmiştir. Ancak Maltepe maçında kazanan takımı taraftarın önüne getirmeyip soyunma odasına götürmesi ile başlayan kopukluk, devre arası transferinde ki yanlış hamleleri ile devam etmiş; aslında şampiyonluk gitmiş, olağanüstü bir mücadele TFF nezdinde yönetimimiz tarafından verilmiş ve 3.Lig bu şekilde gelmiştir.

Geçen sene ‘Ligde kalınsa başarıdır’ denilen bir takım kurulduğu yine kendi yorumudur. Zira Belediye Başkanımız Sayın Alim Işık ilk çıktığımız günden itibaren hedefini şampiyonluk olarak koymuş, bu doğrultuda çalışmış, tüm şehri de bu hedef doğrultusunda kenetlemiştir. Kısıtlı imkanlar sözü burada yine kişinin kendi yorumudur. Şampiyonluğu kaptırdığımız Nazilli ve diğer rakibimiz Fethiyespor devre arasında takviye yapamazken ekibimiz kadrosuna 6 yeni futbolcu katmıştır. Burada da yönetimimiz gerekli fedakarlığı göstermiştir.

Kütahyaspor üzerinden rant sağlayanlar cümlesini bizler üzerimize alınmadık. Kendi kafasında kurguladığı gerçek dışı durumlar sebebiyle mi tüm şehre kulaklarını tıkayıp yanlış üzerine yanlış yapmıştır, bunun muhasebesini kendi içinde yapmalıdır. Ancak söylediği doğru ise Kütahyaspor’dan rant sağlayanları da, gönül rahatlığıyla Allah bildiği gibi yapsın diyoruz.

Söylediği gibi kendisine 3 yıldır karalama , yıpratma söz konusu değildir. İnanılmaz puan farklarından kaçırılan şampiyonluklarda takımın en büyük sportif yetkilisi olarak sorumluluk kendisindedir ve şehrin kendisine bu anlamda inancı tükenmiştir. Taraftarların kaleciler yetersiz feryadına yine kulaklarını tıkayarak, geçmiş sezonlardaki inadından ve hatalarından ders almadığını da gözler önüne iyice sermiş ve artık yolların ayrılması gerektiği herkes tarafından dile getirilir olmuştur. Sürekli söylediği gibi kısıtlı imkanlarla mücadele eden bir takım değil, Belediye Başkanımızın hedefleri doğrultusunda zirveyi hedefleyen bir Belediye Kütahyaspor vardır.

Kendisi kısıtlı imkanların olduğu dönemlerde takımımızda ‘şehrin çocuğu’ olarak herhangi bir görev almamış futbol hayatı boyunca yalnızca 12 maçta şanlı formamızı giyerek ayrılmıştır. Sportif başarısızlıkları ve gerçek taraftar ile takım arasında ördüğü duvar ile camiadaki birlik beraberliğe gölge düşüren Sportif Direktörün görevden alınması konusunda, büyük taraftarımızın çağrısına kayıtsız kalmayarak; maç sonu sıcağı sıcağına dile getirdiği gibi "Gerekeni Yapan" Sayın Başkan Erdoğan Çolak ve değerli yönetim kuruluna teşekkür eder, kısıtlı imkanların olduğu dönemlerde takımımızın her daim kaptanlığını yapıp gol yükünü çeken Abdi Aktaş'a da yeni görevinde başarılar dileriz. Saygılarımızla..

Çarşamba, 24 Kasım 2021 22:58 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN518
DÜN1102
BU HAFTA518
BU AY22606
TOPLAM5275461

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 81 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim