ELAZIĞDA FİNAL GİBİ OYNADIK..(27.03'23)
Pazartesi, 27 Mart 2023 22:02

FİNAL GİBİ OYNADIK!


Yine bir pazartesi sabahında dün kazandığımız maçla ilgili söyleyeceklerimizi kağıda dökeceğiz. Geçen hafta iç sahada Edirne karşısında Bekir Ozan Has'ın kadrosu, atarak kazanmayı hedefleyen bir kadro demiştik nitekim maçı 3-2 kazanmıştık. Elazığ'da çıkan kadro ise öncelikle kalesini gole kapatmayı hedeflemiş bir kadroydu, ki doğrusu da buydu.

Burada bir parantez açarak; rakibe göre, farklı planlarla sahaya çıktığını bariz şekilde bizlere gösteren Bekir Hoca ve ekibini tebrik ediyorum. Kendisi, finalde 15 bin taraftarının önünde mutlak gol bulmak zorunda olduğu maçta dahi ezberini bozamayan ve coşkulu futbolu sadece kurduğu cümlelerde gördüğümiz İsmail Güldüren'in yanından çıktı. İyiki de çıktı. Görüyoruz ki; alışkanlıklarını değiştiremeyen, yanlışta ısrar eden, inatçı bir hocanın yanında kabuğunu kırmayı bekleyen biriymiş Bekir Ozan Has. Biz de kabuğunu kırmayı bekleyen bir futbol şehriyiz. Ne güzel tesadüf etmişiz, ne güzel gidiyor hikayemiz. Sonunu da mutlu bitirmek en büyük gayemiz.

Plan Elazığ'da tutmayabilir miydi?Evet. Kaybedebilir miydik, evet.. Ama kazanmak için uğraşan, savaşan kolay kolay kaybetmez. Ve tabiki kazanan daima haklıdır. Kaybetse "macera aradı" denecek hamleler, kazandığında "bu işi biliyor" dedirtir. İyi hoca olmakta, kazanmak adına aldığın risklerle ilgilidir.

Geçen hafta ve daha öncesinde de dile getirdik, skoru koruma konusunda ciddi problemleri olan kolay gol yiyen bir ekibiz diye. Dün özellikle ikinci devre Elazığ takımı üstümüze dalga dalga gelirken, bu sezonun en iyi savunma performansını verdik. Adeta bir final maçı oynuyorcasına konsantreydik. Yerden havadan atılan her topu kestik. Savunma anlamında ciddi bir sınav verdik ve bu sınavı geçtik. Bu final haftalarında 1-0'ı koruyabilmek oldukça önemli. Savunmada yapamadığımızı bu kadar iyi yaparken, hep yaptığımızı yapıp ayağa paslardaki ortalama isabet oranımızı yakalayabilseydik maçı erken bitirebilirdik. Aldığımız topları daha iyi kullanmalıydık, özellikle ikinci yarı.

Bir de genel sıkıntımız; hücum bölgesinde daha sakin kalıp, topu orada doğru paylaşırsak; bu mücadelemiz ve enerjimizle fark yaratacağız. Ufak detayları, arkamıza aldığımız rüzgarla birlikte çözüp çok istediğimiz sona varmak için, hep birlikte Nevşehir maçında bir kez daha savaşacağız.

Ara transferde tamamlanan eksiklerden sonra, gireni çıkanıyla, oynayanı bekleyeniyle bir takım görüntüsü verdiğimiz bu son düzlükte, hiç bir galibiyeti büyütmeden, hiç bir kötü sonuca da kırılmadan güçlü yürüyüşümüzü sürdürelim. Bu sezonun hikayesini şehir olarak, bu kez farklı sonla bitirelim.

Cumhuriyetin 100.Yılında, Zaferin Kazanıldığı bu topraklara zafer yakışır.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN592
DÜN1923
BU HAFTA7113
BU AY35389
TOPLAM5194016

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 38 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim